“Komunia” Anny Zameckiej i Anna Rok w naszej kolejnej trasie

Kadr-z-filmu---Komunia----fot--materialy-prasowe-

Polska Światłoczuła dotrze z polskimi filmami do kolejnych miejscowości, w których brakuje kina. W kolejną filmową trasę wyruszy dokument „Komunia” Anny Zameckiej. Pokazy odbędą się w dniach 5-9 lipca w województwach kujawsko-pomorskim, śląskim oraz łódzkim. W spotkaniach z publicznością weźmie udział Anna Rok odpowiedzialna za dźwięk na planie.

W 2011 roku Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart stworzyli unikatowy filmowy projekt Polska Światłoczuła. Od tego czasu, nieprzerwanie stwarzają oni przestrzeń kinową i pole do dyskusji o filmie, sztuce i życiu w miejscach, gdzie nie ma kina. Projekcje odbywają się często w bardzo małych miejscowościach i w nietypowych przestrzeniach. Tak będzie i tym razem. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu kinowego sale projekcyjne zostaną zaaranżowane m.in. w szkole podstawowej, remizie Ochotniczej Straży Pożarnej czy Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień.

Od początku istnienia projektu, jego formuła zakłada bezpłatne projekcje dobrych polskich filmów, po których odbywają się spotkania z twórcami. Tym razem widzowie będą mogli spotkać się z Anną Rok, która odpowiadała za dźwięk na planie. Będzie to okazja do podzielenia się swoimi przemyśleniami, zadania pytań oraz poznania procesu powstawania filmu. Dyskusje będą transmitowane na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu www.polskaswiatloczula.pl oraz w Popler.tv.

Plan trasy:
5.07 | 19:00 – JABŁONOWO POMORSKIE – CKiS
6.07 | 18:00 – PŁUŻNICA – Zespół Szkolno-Przedszkolny
7.07 | 18:00 – SZARLEJKA – Remiza OSP
8.07 | 16:00 –  OZORKÓW – Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a trasę wsparli: Aurora Films, 8 Dzień Tygodnia, Leica i Popler.tv.