Światłoczuła na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

41976619_1860819154012591_815441666184839168_n

RUSZAMY DO GDYNI!
Podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni będziemy mieli swoje stanowisko tradycyjnie w Parku Rady Europy. Codziennie, od 17 do 22 września, od godziny 10:00 do 18:00 będzie można odwiedzić nasz światłoczuły punkt, obejrzeć relacje z filmowych podróży po Polsce, spotkać twórców filmowych, porozmawiać z inicjatorami projektu i zaprosić nas do swojej miejscowości. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych akcjach specjalnych: Malowanie Światłem i Malowanie w 3D w VR.  W tym roku we współpracy z MAN Truck & Bus Polska otworzymy również swoje samochodowe studio, do którego codziennie zaprosimy innego twórcę filmowego na rozmowę transmitowaną na żywo w Internecie.

MALOWANIE ŚWIATŁEM I MALOWANIE ŚWIATŁEM W 3D W VR
Wychodząc naprzeciw nowym technologiom, rozszerzamy naszą kultową akcję Malowanie Światłem, przenosząc ją do trójwymiaru i wirtualnej rzeczywistości. W tym roku w Światłoczułym punkcie oprócz tradycyjnego malowania światłem latarkami, za pomocą specjalnych gogli VR i kontrolera ruchu, a przede wszystkim wyobraźni, będzie można stworzyć barwne kompozycje w wirtualnym świecie. Każdy będzie mógł obudzić w sobie artystę i namalować swoje dzieło w przestrzeni  3D, a tematykę ograniczać będzie jedynie wyobraźnia. Za pomocą ruchu, barw i nowych technologii będzie można wyrażać swoje emocje i realizować twórcze pomysły. Najlepsze prace zostaną opublikowane w galerii na naszej stronie internetowej.

WYWIADY Z TWÓRCAMI LIVE
Nieodłączną częścią naszego projektu są podróże z twórcami filmowymi po całej Polsce. W jednym z busów naszego partnera MAN Truck & Bus Polska zbudujemy profesjonalne mini-studio do realizacji live. Przez cały czas trwania Festiwalu, codziennie inny twórca weźmie udział w rozmowie, która emitowana będzie na żywo na naszej stronie internetowej oraz w Popler.tv. Szczegółowy harmonogram wywiadów pojawi się już wkrótce na naszym Facebooku.

Już dzisiaj dziękujemy Partnerom, za wsparcie naszej akcji w ramach 43. FPFF:
MAN Truck & Bus Polska 
Panasonic Polska
Neuro Device Group
Physical Toys
Segafredo Zanetti
Leica
Popler.tv