Podsumowanie trasy z “Zimną wojną” Pawła Pawlikowskiego

pawel-pawlikowski(pp_w768_h576)

Przez ostatnie trzy dni (13-15 grudnia) pokazaliśmy “Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego w Lipiej Górze, Miastku i Tucholi. Towarzyszył nam Mirosław Makowski, który współpracował z reżyserem również przy “Idzie”. Podczas ostatniego spotkania z widzami w Tucholi rozmawialiśmy o trwającej właśnie uroczystości rozdania Europejskich Nagród Filmowych w Sewilli, gdzie “Zimna wojna” była nominowana w pięciu kategoriach. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że chwilę po zakończeniu spotkania dowiedzieliśmy się, że cztery z pięciu nominacji przekształciły się w nagrody (za najlepszy europejski film roku, Paweł Pawlikowski za scenariusz i reżyserię, Joanna Kulig za najlepszą aktorkę roku, a miesiąc wcześniej tą samą nagrodą wyróżniono również Jarosława Kamińskiego za montaż)! Gratulujemy całej ekipie i cieszymy się, że mogliśmy wyruszyć z tym filmem tam, gdzie wcześniej on nie dotarł.
Gratulujemy również twórcom “Jednego dnia życia”, który został uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy pełnometrażowy film animowany!

Trasa z “Zimną wojną” była ostatnią w tym roku. Zachęcamy do oddawania głosów na najlepszy światłoczuły film roku i do śledzenia kolejnych naszych tras już w nowym roku!