Menu
Światłoczuła projekcja filmowa w Oddziale Terapeutycznym Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych

Światłoczuła projekcja filmowa w Oddziale Terapeutycznym Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych

Światłoczuła projekcja filmowa w Oddziale Terapeutycznym
Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych 

"Kto kocha, nigdy nie jest chory" – to zdanie Divaldo Franco nieprzypadkowo pada z ust jednej z głównych bohaterek filmu Ciało/Body w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Od tego, czy nauczymy się czerpać siłę i ciepło od innych, często zależy nasze dobre samopoczucie i radość życia.

Główni bohaterowie filmu Małgorzaty Szumowskiej umierają z samotności, dosłownie i w przenośni. Radzą sobie w różny sposób – przez objadanie się, wymiotowanie, upijanie czy podporządkowanie swojego życia pomaganiu innym. Jak wyjdą z tej opresji? Co musi sie zdarzyć żeby w końcu zauważyli ludzi wokół siebie?

Ciało/Body mówi o uczuciach i radzeniu sobie z nimi, dlatego projekcja skierowana była do skazanych oddziału terapeutycznego, krórzy w trakcie terapii uczą się nawiązywać i podtrzymywać pozytywne relacje z innymi. Film spotkał się z pozytywnym przyjęciem, osadzeni przeżyli go i rozmawiali o nim.


Po projekcji odbyło się spotkanie z Panią Julią Jarżą – Brataniec, kostiumograf Ciało/Body, która była gościem tej trasy "Polski Światłoczułej'. Osadzeni byli bardzo ciekawi specyfiki pracy osoby zajmującej się kostiumami w filmie, dowiedzieli się wiele na temat "filmowej kuchni".

Tekst i zdjęcie pochodzą ze strony Zakładu Karnego w Uchercach Mineralnych

Facebook Twitter Google+ Pinterest LinkedIn VK
Zaloguj się, by skomentować
×
×

Log in

fb iconLog in with Facebook