Zapowiedzi

Starannie selekcjonujemy filmy, które chcemy pokazywać podczas naszych tras. Spośród polskich filmów fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych wybieramy te najbardziej wartościowe i ambitne. Dzięki temu możecie być pewni, że wybierając się na nasze projekcje i spotkania z twórcami dobrze zainwestujecie swój czas. W tym roku planujemy pokazy:

Twarz

Twarz

2017, film fabularny
reżyseria: Małgorzata Szumowska
zdjęcia: Michał Englert
scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji otrzymuje nową i wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Ikona

Ikona

2016, film dokumentalny
reżyseria: Wojciech Kasperski
zdjęcia: Łukasz Żal
scenariusz: Wojciech Kasperski

 

„Gdzie znajduje się dusza? W sercu? W mózgu? A może gdzie indziej?” – zastanawia się sędziwy lekarz, który poświęcił się pracy w szpitalu psychiatrycznym na syberyjskiej prowincji. Miejsce niedostępne dotychczas dla ekip filmowych poznajemy również za pośrednictwem jego mieszkańców – niektórzy z nich spędzili w szpitalu po kilkadziesiąt lat. Dyskretne, a zarazem wnikliwe obserwacje codziennego życia pacjentów zamieniają się w medytację na temat nieprzeniknionej ludzkiej natury.

Over the limit

Over the limit

2017, film dokumentalny
reżyseria: Marta Prus
zdjęcia: Adam Suzin
scenariusz: Marta Prus

 

Portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu trningowego ukazuje wyjątkową więź Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner. "Over the Limit" to intymny dramat brutalnych relacji, które prowadzą do sukcesu.

KINÓWKI.pl

21 x Nowy Jork

2016,
film dokumentalny
reżyseria: Piotr Stasik
zdjęcia: Piotr Stasik
scenariusz: Piotr Stasik

 

Próba zmierzenia się z problemami kondycji współczesnego człowieka w oparciu o opowieści 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze.

Kolejne tytuły już wkrótce...