Arkadiusz Jakubik

ArkadiuszJakubik_b

Każda z jego ról jest wielowymiarowa, niejednoznaczna. Nawet jeżeli gra największych drani to nie da się go nie lubić. Petrycki, z “Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego, z jednej strony jest seksoholikiem i nie przepuści żadnej kobiecie. Jednocześnie jest wspaniałym mężem i ojcem, a rodzina jest dla niego najważniejsza i chroni ją za wszelką cenę. W “Ojcze masz” Kacpra Lisowskiego gra punkowego muzyka – wolnego ptaka, niedojrzałego i niepoukładanego. Jednak to on właściwie jako jedyny widzi i współodczuwa tragedię młodego bohatera filmu i jako jedyny dorosły staje na wysokości zadania.

W “Chce się żyć” Macieja Pieprzycy Arkadiusz Jakubik tchnął życie w filmowego ojca przydając mu drobnych wad. Inaczej mógłby być spiżową postacią, twardo stawiającą czoła światu, który nie chce się pochylić nad jego niepełnosprawnym synem. Czasami zachowuje się jak duże dziecko, lubi też spotkać z kolegami i wypić czy nieustająco odkładać sprawy na później, bo przecież nie ma co tracić czasu na drobnostki. A to właśnie te drobne ułomności sprawiają, że tak go lubimy.

Arkadiusz Jakubik nie jest jednak tylko aktorem. Cały czas działa. Dlatego też podjął się reżyserii filmowej i teatralnej oraz spełnia się jako wokalista-performer w grupie Dr. Misio. Krótko mówiąc człowiek orkiestra.

Arkadiusz Jakubik

w trasie z Polską Światłoczułą