Arkadiusz Wojnarowski

23.11.2011 WROCLAW , ARKADIUSZ WOJNAROWSKI - PRODUCENT I DYSTRYBUTOR FILMOWY , PRODUCENT FIMU " DROGA NA DRUGA STRONE " .
FOT. LUKASZ GIZA / AGENCJA GAZETA DLOWR strony lokalne GW - Wroc³awDwojka
ZDJÊCIE DO WK£ADKI:
DLOWR strony lokalne GW - Wroc³awDwojka

Gdy był małym chłopcem, zrobił lalkową animację. Nieco później zagrał w filmie, łączącym w sobie postaci fabularne z rysunkami. Na pewno pamiętacie go z seriali telewizyjnych: „Janka” lub „Urwisy z Doliny Młynów”. Zaskoczyć może więc niektórych z Was, iż poszedł na studia prawnicze. Jednak z filmem łączyło go tak wiele, że do niego powrócił. Połączył wiedzę filmową z prawniczą i został producentem. Zdaje się, że animacja była mu pisana: to właśnie Arkadiusz Wojnarowski koprodukował głośny film „Droga na drugą stronę” o niesłusznie aresztowanym Claudio Crulicy, który na znak protestu rozpoczął głodówkę, w wyniku której zmarł. Reżyserką filmu jest Rumunka – Anca Damian – która to sama zwróciła się do Arkadiusza Wojnarowskiego z propozycją współprodukowania filmu. Z początku miał to być film fabularny, ale w rezultacie powstała animacja z elementami dokumentu. Arkadiusz, jako prawnik, był w stanie ocenić sytuację od strony prawnej, zajął się dokumentacją w Polsce. Powstał film „o braku miłości, braku zrozumienia drugiej osoby, ludzkim strachu.” – opowiadał producent „Drogi na drugą stronę”, z którym odbyliśmy „światłoczułą” trasę. Jak sami widzicie, niezwykle utalentowany człowiek o wrażliwym sercu.
(tekst: Alicja Rosé)
(Korzystałam z wywiadu udzielonego przez Arkadiusza Wojnarowskiego portalowi Moje Miasto Wrocław, 6 V 2012 oraz z wywiadu udzielonego Magdalenie Piekarskiej, który ukazał się we wrocławskim dodatku Gazety Wyborczej, 24 XI 2011.)

Arkadiusz Wojnarowski

w trasie z Polską Światłoczułą