Deep Love Plakat

Deep Love

2013
film dokumentalny
reżyseria: Jan P. Matuszyńśki
zdjęcia: Kacper Fertacz
scenariusz: Jan P. Matuszyńśki

 

W filmie Jana P. Matuszyńskiego kluczowym pytaniem staje się nie to, czy żyć, tylko jak żyć. Dla Janusza, głównego bohatera, pełnią życia i pełnią szczęścia jest nurkowanie. Czy bez tego, mimo dużego ryzyka, jego życie miałoby sens? W jednej chwili, to zdawałoby się proste pytanie, nabiera innego sensu. Bo w wyniku wypadku podczas przygotowań do kolejnego zejścia pod wodę zdrowy, opalony, krzepki sześćdziesięciolatek Janusz Solarz, zamienia się w wymagającego stałej opieki człowieka.

Jego życie diametralnie się zmienia. Obserwujemy jego zmagania i codzienną, ciężką pracę, by zmusić ciało do dawnej sprawności. A wszystko to po to, by znów móc nurkować. I to poniżej 100 metrów, jak dawniej. Teraz wiąże się to z poważnym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Celem, który sobie wyznacza jest zejście w Blue Hole w Egipcie. Towarzyszymy mu w kolejnych, niezwykle emecjonujących i trzymających w napięciu, etapach realizacji tego marzenia.

“Deep love” to film o wielkiej pasji, o miłości. Miłości, która jest silniejsza, niż to, co podpowiada rozum i lekarze.

Jest w filmie jeszcze jedna miłość – kobiety do mężczyzny, miłość dzięki, której marzenie głównego bohatera mają szansę się spełnić.

Kadry z filmu: