loader image
Skip to content

Partnerzy projektu

Polska Światłoczuła już od siedmiu lat nieprzerwanie przemierza nasz kraj, docierając z ambitnymi polskimi filmami i ich twórcami do miejscowości pozbawionych kin i dostępu do kultury. Od początku trwania projektu dbamy o to, by był on kojarzony z najwyższą jakością. Dotyczy to zarówno repertuaru, jak i doboru gości, którzy należą do ścisłej czołówki polskich twórców filmowych lub najbardziej perspektywicznych twórców młodego pokolenia. Dbamy o zapewnienie naszym widzom możliwie najlepszych warunków technicznych. Te wszystkie działania nie byłyby możliwe bez realnego wsparcia naszych partnerów. Istniejemy w dużym stopniu dzięki nim i dlatego wciąż odkrywamy dla kolejnych widzów polskie kino.

Wsparcie technologiczne

Od samego początku jesteśmy związani z firmą Popler tv, która udostępnia nam profesjonalną platformę do streamingu, dzięki czemu od pierwszej trasy możemy realizować transmisje na żywo ze spotkań naszych gości z publicznością.

Do grona partnerów dołączyła firma Digital Sputnik, która wspiera nas najlepszej jakości sprzętem oświetleniowym.

Z kolei Leica wyposaża nas w najlepszy sprzęt fotograficzny, dzięki czemu wspólnie tworzymy galerię osób światłoczułych, a zaproszeni przez nas twórcy realizują autorskie fotorelacje z tras.

Camera obscura niejednokrotnie służyła nam wsparciem technicznym w zakresie relacji filmowych z światłoczułych podróży.

W czasie festiwali filmowych, na których jesteśmy obecni, naszymi partnerami technologicznymi są Neurodevice, Physical Toys, oraz Panasonic. To oni uzbrajają nas w odpowiedni sprzęt i technologie, pozwalające naszym gościom malować światłem i przenosić się do wirtualnej rzeczywistości.

Współfinansowanie projektu

Polska Światłoczuła nie mogłaby istnieć bez wsparcia ze strony instytucji kultury i pieniędzy publicznych. Nasz projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scroll To Top