Zapowiedzi

Starannie selekcjonujemy filmy, które chcemy pokazywać podczas naszych tras. Spośród polskich filmów fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych wybieramy te najbardziej wartościowe i ambitne. Dzięki temu możecie być pewni, że wybierając się na nasze projekcje i spotkania z twórcami dobrze zainwestujecie swój czas. W tym roku planujemy pokazy:

Zimna wojna, plakat

Zimna Wojna

2018, film fabularny
reżyseria: Paweł Pawlikowski
zdjęcia: Łukasz Żal
scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki

Akcja filmu toczy się na terenie Polski, Jugosławii, Berlina i Paryża w latach 50. i 60. XX wieku.
Zula jest młodą tancerką, z kolei Wiktor pianistą. Parę połączy najpierw fascynacja, potem miłość, która ostatecznie zostanie przerwana przez prozę życia.

Ikona

Ikona

2016, film dokumentalny
reżyseria: Wojciech Kasperski
zdjęcia: Łukasz Żal
scenariusz: Wojciech Kasperski

 

„Gdzie znajduje się dusza? W sercu? W mózgu? A może gdzie indziej?” – zastanawia się sędziwy lekarz, który poświęcił się pracy w szpitalu psychiatrycznym na syberyjskiej prowincji. Miejsce niedostępne dotychczas dla ekip filmowych poznajemy również za pośrednictwem jego mieszkańców – niektórzy z nich spędzili w szpitalu po kilkadziesiąt lat. Dyskretne, a zarazem wnikliwe obserwacje codziennego życia pacjentów zamieniają się w medytację na temat nieprzeniknionej ludzkiej natury.

Over the limit

Over the limit

2017, film dokumentalny
reżyseria: Marta Prus
zdjęcia: Adam Suzin
scenariusz: Marta Prus

 

Portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu trningowego ukazuje wyjątkową więź Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner. "Over the Limit" to intymny dramat brutalnych relacji, które prowadzą do sukcesu.

Miłość bezwarunkowa

Miłość bezwarunkowa

2018, film dokumentalny
reżyseria: Rafał Łysak
zdjęcia: Rafał Łysak
scenariusz: Rafał Łysak

 

Czy porozumienie między 80-letnią skrajnie religijną kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe? Czy są w stanie przekroczyć swoją wiarę i przekonania w imię miłości? Jest to osobista historia Rafała, reżysera filmu. Od dzieciństwa wychowywała go babcia Teresa, którą traktuje jak drugą mamę. Całą swoją miłość i uwagę Teresa skupiła na Rafale, ukochanym wnuku... do momentu, kiedy powiedział jej o swoim homoseksualizmie. Ta wiadomość złamała jej serce...

Kolejne tytuły już wkrótce...